زمان آماده سازی:۴۰ دقیقه

زمان پختن:۱۲۰ دقیقه

غذای ایرانی/صبحانه

خمیر مایه:۱ قاشق غذاخوری

آب ولرم:۱/۴ لیوان

شکر:۴ قاشق غذاخوری

شیر:۴ لیوان

ماست:یک و نیم لیوان

بیکینگ پودر:۱ قاشق غذاخوری

روغن:۳/۴ لیوان

نمک:۱ قاشق چای خوری

تخم مرغ:به دلخواه

آرد:به میزان لازم

کره:۱۰۰ گرم

زردچوبه:به میزان لازم


۱- شیر را ولرم کنید.
۲- عموما در فطیر از بیکینگ پودر استفاده نمی شود، ولی برای دستورهای خانگی و به این دلیل که فطیرها خوب پف کند، کمی بیکینگ پودر به آن اضافه می کنیم.
۳- آرد میزان دقیقی ندارد، تقریبا ۸ لیوان. آن را کم کم به مواد اضافه کنید تا حدی که خمیر به دست نچسبد.
۴- خمیر باید در کل به مدت دو ساعت و نیم استراحت کند.
۵- با این میزان مواد حدود ۸ تا ۱۰ فطیر خواهید داشت. ممکن است کار کردن با این میزان مواد برای بار اول کمی سخت باشد، می توانید برای بار اول از نصف مواد استفاده کنید.
۶- برای داشتن بافت منسجم تر می توانید ۱ عدد تخم مرغ هم به خمیر اضافه کنید.

۱-خمیر مایه را به همراه آب ولرم و ۱ قاشق غذاخوری شکر در کاسه ی کوچکی با هم ترکیب کنید و برای ۱۰ دقیقه کنار بگذارید تا عمل بیاید.

۲-شیر ولرم، ۱ لیوان ماست، بیکینگ پودر، ترکیب خمیر مایه، ۲ قاشق غذاخوری شکر، روغن، نمک و ۱ عدد تخم مرغ (به دلخواه) را در کاسه ی بزرگی ریخته و با هم مخلوط کنید.

۳-آرد را کم کم به مواد اضافه کنید و آن را ورز دهید، تا خمیر شکل بگیرد و به دست نچسبد. خمیر را کمی دیگر ورز دهید، سپس روی آن را بپوشانید و آن را برای ۲ ساعت در محلی گرم قرار دهید، تا حجم خمیر ۲ برابر شود.

۴-خمیر را چانه کنید. با این مقدار مواد حدود ۸ تا ۱۰ عدد فطیر خواهید داشت. روی آن ها را بپوشانید و دوباره برای حدود ۳۰ دقیقه دیگر کنار بگذارید تا حجیم شوند.

۵-برای مواد میانی فطیر ۱۰۰ گرم آرد را در ماهیتابه تفت دهید، تا طلایی رنگ شود، کره و در صورت تمایل ۱ قاشق غذاخوری شکر را به آن اضافه کنید و با هم ترکیب کنید.

۶-برای روی فطیر ها نصف پیمانه ماست را با کمی زردچوبه ترکیب کنید.

۷-هر چانه را به شکل کاسه گود کنید، ۱ قاشق غذاخوری سر پر از مواد میانی در آن قرار دهید و سر آن را ببندید. سپس آن را روی سطح کار آردپاشی شده با کمک انگشتان دست به شکل گرد و به پهنای تقریبا یک و نیم سانتی متر باز کنید. از مواد رویه، روی فطیر بمالید و با نوک قاشق روی آن طرح بیاندازید. همچنین با چنگال آن را از چند محل سوراخ کنید.

۸-اگر فطیر ها را در فر می پزید، فر را از فبل با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم کنید و آن ها را برای ۲۵ تا ۳۰ دقیقه در طبقه ی وسط فر، تا زمانی که طلایی رنگ شود، بپزید.

۹-همچنین می توانید فطیر ها را روی گاز و در قابلمه بپزید. قابلمه را روی حرارت متوسط قرا دهید و گرم کنید. از شعله پخش کن استفاده کنید. فطیر را در آن بگذارید و برای حدود ۱۰ دقیقه از هر طرف، تا طلایی رنگ شود، بپزید. برای تندتر شدن کار، آن ها را به طور همزمان در چند قابلمه بپزید.

نوش جان….